«Бікіні» Януш Вишневський

«Бікіні» Януш Вишневський«Роман видатного польського письменника Я. Л. Вишневського „Бікіні” – це історія кохання німкені й американця, котра розгортається наприкінці Другої світової війни».

Чи захотіли б ви прочитати книжку, побачивши таку анотацію? Особисто я – ні! А всі електронні джерела наголошують саме на такому тлумаченні тексту, хоча воно анітрохи не передає всієї суті роману. Якусь основну сюжетну лінію вловити важко – це й особисті подробиці з життя Гітлера, й виживання німців та їх зневіра у Третьому рейху під час Другої світової, й бачення американців цієї війни, й  проблеми расизму, і, безперечно, тема кохання, без якої не існують книжки Вишневського. До речі, сам автор отримав популярність в 2001 році саме завдяки темі кохання, яку він розкрив у дебютному романі «Самотність в мережі».
Тепер про сам роман… Друга світова війна – завжди болюча тема. Але ми, українці, росіяни, білоруси і т.д. сприймаємо себе жертвами цієї машини-вбивці, а чи подивилися ми хоч раз зі сторони, так би мовити, протилежного фронту? Як виживали ті, хто не хотів піддаватися безмежній пропаганді фюрера? Що робити тим, хто перетворився на ворога всього світу, хоча не був причетним до війни? Як зруйнувати стереотип ненависті лише тому, що ти німець? Всі ці питання дуже гостро та правдиво постають у романі.
Головних героїв, як таких, двоє: німецька дівчина Анна Блябтрой та американський фотограф «Нью-Йорк Таймс» Стенлі Бредфорд. Їх історії спочатку існують окремо і лише в середині книжки переплітаються. Але, на перший погляд романтичні стосунки зовсім не є такими, і не тому, що між ними існує якась ворожість, а навпаки – зв’язок набагато змістовніший, зв’язок, який відчувають лише ті, хто повернувся з війни.
«Бікіні» – це зовсім інший бік війни: і в психологічному, і в зображальному плані. Таких відвертих описів, як у Вишневського, не прочитаєш в книжках з історії.
Останнє питання: «Чому «Бікіні»? А про це ви дізнаєтесь лише наприкінці…
Дрезден після бомбардування

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!